REJS - GDYNIA

Jak najlepiej zwiedzić Gdynię?

Rejsy szybką łodzią motorową – to najlepszy sposób, żeby zobaczyć Gdynię od strony wody i poczuć jej morski klimat.


Ale od początku!

Gdynia to najmłodsze miasto w trójmiejskiej aglomeracji. Warto zwrócić przy tym uwagę, że Gdańsk to kilkuset letnie miasto, a Gdynia jako miasto może poszczycić się 100 letnią tradycją.

Jest to więc młode miasto, ale za to z bardzo burzliwą i dynamiczną historią, której początek przypada na czas między pierwszą, a drugą Wojną Światową. Przyjeżdżając do naszego miasta warto mieć na uwadze, że to jednak młode i portowe miasto, więc swoją architekturą, kształtem, układem oraz duchem jest na tle Polski, a nawet Europy miastem bardzo charakterystycznym.

Co więcej, Gdynia nazywana jest miastem z morza i marzeń, które w ciągu niemal 15 lat urosła z wioski około 1300 osobowej do 75 tys. miasta, jest miastem które ma prawdziwie morski charakter. Próżno jest szukać drugiego takiego miejsca w Europie!

Rejsy z Gdyni motorówką, dają niepowtarzalną i jedyną możliwość zobaczenia naszej części Wybrzeża z właściwej perspektywy i wysłuchania najciekawszych faktów dotyczących miasta, portu oraz historii którą Gdynianie mieli okazję stworzyć. Historia miasta może nie jest długa, ale niesamowicie barwna, a środek transportu jakim jest motorówka RIB wykorzystywana przez nas do organizacji rejsów wycieczkowych, zapewnia niesamowity klimat, adrenalinę i bliskość morza. Rejs motorówką Gdynia – to wspomnienie, które gwarantujemy, że pozostanie z Wami na lata.

Jeżeli ciekaw jesteś, co dokładnie można zobaczyć w trakcie wycieczkowego rejsu motorówką, zerknij TUTAJ. Na tej stronie opisaliśmy z detalami naszą propozycję.


Dokąd można zorganizować rejs z Gdyni motorówką?

Gdynia jest też najwygodniejszym miejscem do rozpoczęcia rejsu w każde miejsce na Półwyspie Helskim. Do samej mariny można dojechać każdym środkiem transportu. Gdynia posiada bezpośrednie wyjście z mariny na otwarte wody Zatoki Gdańskiej, co oznacza że nie ma konieczności przechodzenia przez kanał portowy. Rejs z Gdyni motorówką na Półwysep Helki trwa też najkrócej, ponieważ leży najbliżej Półwyspu Helskiego. Poza wycieczkowymi rejsami wokół Gdyni, oferujemy rejsy z Gdyni do Helu, Juraty, Jastarni oraz Kuźnicy. Do każdej z tych miejscowości (z wyjątkiem Kuźnicy), przy dobrych warunkach pogodowych, można dotrzeć już w 30 minut!

Jedno miasto dwie mariny!

Warto zwrócić uwagę, że od niedawna Gdynia zyskała nową marinę. Marina Yacht Park znajduje się tuż u stóp najbardziej charakterystycznego budynku w Gdyni – budynku Sea Towers oraz w basenie Prezydenta, który znajduje się pomiędzy Skwerkiem Kościuszki, a dawnymi terenami Dalmoru. Oczywiście dotychczasowa, najstarsza marina znajdująca się koło plaży w Gdyni cały czas funkcjonuje i jest też naszą bazą, z której rozpoczynamy rejsy motorówką z Gdyni.


Jeśli jesteście jeszcze nie przekonani do rejsu motorówką, to zachęcamy do obejrzenia filmiku: