Dbamy o bezpieczeństwo

Ponieważ mamy dobrze przygotowaną i profesjonalną kadrę

Warto skorzystać

Nigdy nie wiesz kiedy ta wiedza może uratować życie

Pokazy ratownictwa morskiego

Ponieważ woda pokrywa niemal 80% powierzchni ziemi, warto wiedzieć jak poradzić sobie jeśli znajdziemy się w opałach związanych z tym żywiołem.

Podczas organizowanych przez nas pokazów ratownictwa morskiego (wodnego) uczestnicy poznają sprzęt ratowniczy jaki znajduje się do dyspozycji na jednostkach pływających, zasady jego używania, zasady postępowania w sytuacjach awaryjnych oraz zasady właściwego zachowywania się na wodzie.

Uczestników przebieramy w specjalne kombinezony ratunkowe, które nie należą do komfortowych, jednak zwiększają szanse przetrwania w złych warunkach pogodowych. Zapoznajemy z budową tratwy ratunkowej i sposobami dostania się do niej z wody. Uczymy co należy robić, gdy już znajdziemy się na tratwie. Jeśli warunki na to pozwalają, każdy ze śmiałków ubrany w kombinezon ratowniczy skacze z falochronu do wody.

Kolejnym etapem jest pokaz pływania motorówką ratowniczą, pokaz sposobu podchodzenia do rozbitków, podejmowania ich w bezpieczny sposób z wody. Odważniejszych uczestników uczymy wyskakiwać z płynącej motorówki do wody.