parallax background

Rejs motorówką Sopot

Marina w Sopocie

Rejs motorówką rozpoczyna się w marinie w Sopocie, która znajduje się w jednym z piękniejszych miejsc na Zatoce Gdańskiej, czyli na samym końcu molo w Sopocie.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że podążając w kierunku mariny po deskach molo, idą po najdłuższej tego typu konstrukcji znajdującej się nad Morzem Bałtyckim. Molo w Sopocie ma 511 metrów długości, gdzie w „wodzie” posadowione jest 458m.

Molo w Sopocie

Początki mola sięgają roku 1827. Na początku miało długość zaledwie 31,5 metra. Z czasem rozrosło się i było świadkiem rozmaitych historii, w tym II Wojny Światowej. W zdjęciach archiwalnych odnaleźć można udokumentowany moment obwieszenia mola flagami ze swastykami.

Molo zaprojektowane zostało głównie z myślą o przystani dla łodzi i statków. Jednak po jego wydłużeniu zaczęło spełniać funkcje rekreacyjne. Przełomowym dla sportów wodnych był jednak rok 2011, w którym to na końcu molo otwarta została marina. Od tego momentu molo zaczęło być bezpieczną przystanią dla wielu jednostek. Betonowe falochrony pozwalają na bezpieczne cumowanie, niezależenie od warunków na morzu i kierunku wiatru.

Wejście na molo w Sopocie

Zimą molo jest dostępne za darmo. Jednak na wiosnę, uruchamiane zostają bramki wejściowe i żeby się przez nie przedostać należy kupić bilet. Niestety nie można kupić go przez Internet, stąd w sezonie należy się uzbroić w cierpliwość, bo z dużym prawdopodobieństwem trzeba będzie postać w kolejce do kasy biletowej. Podpowiadamy jednak, że warto kupić bilet wcześniej – na przykład wieczorową porą. Wtedy przy kasach jest zdecydowanie luźniej.

Spacer po molo w Sopocie

Po przejściu przez bramki czeka na turystów około 500m spacer. Na końcu molo, z jego lewej strony, czyli od strony Gdyni zobaczyć można statki białej floty, kursujące jako Tramwaj Wodny do Gdańska oraz na Hel. Obok nich cumuje statek Pirat, na którego pokładzie można zjeść, napić się no i przede wszystkim przepłynąć. Pirat zatacza krótkie kółka między Sopotem, a Gdynią Orłowo, pozwalając na zerknięcie na Trójmiasto z perspektywy morza. Przy większej fali, odradzamy jednak wsiadania na statek tym, którzy zmagają się z chorobą morską :)

Natomiast po prawej stronie mola znajduje się marina. Jest to miejsce, z którego zaczynamy nasze wycieczki po Zatoce Gdańskiej. W sezonie stacjonuje tutaj wiele jachtów motorowych i żaglowych. Niejednokrotnie można obserwować niesamowite jednostki pływające i spotykać znane osoby związane z rozmaitymi sportami wodnymi.

Adres filii Sopot: Poniatowskiego 6,  81-724 Gdynia

Wycieczki motorówką RIB - rejs z Sopotu

Wycieczki motorówkami RIB, które rozpoczynamy w Sopocie trwają zazwyczaj jedną lub dwie godziny. Są to wycieczki zawsze nastawione na dobrą zabawę, ale w zależności od charakteru i woli naszych pasażerów w trakcie rejsu możemy opowiadać o bardzo ciekawej historii naszego regionu, która silnie związana jest właśnie z morzem. Na morzu wiele się dzieje, zwłaszcza na redach portów w Gdyni i Gdańsku, stąd jest wiele okazji do poopowiadania o ciekawostkach związanych z transportem i handlem morskim.

Wycieczki jedno godzinne, to najczęściej kierunek na Gdynię oraz niesamowity obiekt z czasów II Wojny Światowej, jakim jest Torpedownia Gdynia Babie Doły.

Wycieczki na dwie godziny, to wyprawa do Gdańska na Motławę, w trakcie której można pooglądać ciekawe kanały portowe i stoczniowe. Alternatywą jest wyjście na szersze wody Zatoki Gdańskiej i odwiedzenie rejonów Półwyspu Helskiego, czyli Helu, Juraty, czy Jastarni.

Motorówka Trójmiasto

Rejs szybką łodzią motorową to również genialny pomysł na atrakcję na wieczór panieński w Trójmieście. Sopot to nasza mekka na organizowanie tego typu wypadów, stąd często gościmy na naszych pokładach ekipy rządne wrażeń, emocji i świetnej zabawy.

Przykładowe trasy na 2h:

No i troszkę zdjęć