Zobacz miasto z morza od morza. - RIBY.PL | Rejsy i przejażdżki motorówkami. Wycieczki łodzią motorową
Przejażdżka water taxi - motorowką RIB
Wieczory panieńskie i kawalerskie – rejs motorówką
18 marca 2019
Rejs motorówką do Torpedowni Gdynia Babie Doły
Przewaga wycieczki motorówką nad przejażdżką motorówką
14 czerwca 2019
Pokaż wszystkie wpisy

Zobacz miasto z morza od morza.

Zobacz miasto z morza
.... od morza.
gdynia
 

Gdynia - miasto z morza. To nie marketingowy frazes, a fakt, który sprawił że wioska rybacka niedaleko Wolnego Miasta Gdańsk, zmieniona została w nowoczesne miasto portowe.

I nie myślimy tutaj o czasach sprzed kilkuset lat, a początkach XX wieku, bo Gdynia nie ma jeszcze 100 lat. To właśnie powoduje, że tworząc wspólnie z Sopotem i Gdańskiem trójmiejską aglomerację, Gdynia zdecydowanie różni się zabudową i w związku z tym klimatem od swoich sąsiadów.

Ta wyróżniająca Gdynię nowoczesność jest również jej przekleństwem. Nie pojawia się ona bowiem za często w planach wycieczkowych turystów przybywających do Trójmiasta.

A szkoda, bo właśnie Gdynia, która z morza wyrosła pozwala poczuć prawdziwie nadmorski klimat, a przy okazji poznać ciekawą i burzliwą historię ostatnich 100 lat Polski.

Marka RIBY.PL to wycieczki szybkimi motorówkami po Zatoce Gdańskiej. Stacjonujemy w marinie Gdynia i wypływając na otwarte wody Zatoki Gdańskiej korzystamy z uroków naszego regionu.

Zatoka Gdańska jest najciekawszym fragmentem linii brzegowej naszego kraju. Nigdzie na tak krótkim odcinku nie zobaczy się tylu ciekawych miejsc, które poza wspaniałymi widokami mają jeszcze niezwykle ciekawą historię. Mało? No to dochodzi do tego fakt, że Gdynia i Gdańsk to dwa większe porty i stocznie znajdujące się na Morzu Bałtyckim. To sprawia, że na wodach Zatoki Gdańskiej - poza największymi statkami świata - można spotkać inne i bardzo ciekawe jednostki. Piękne, majestatyczne statki wycieczkowe tylko otwierają tą listę.

Ten kto z nami nie pływał nie wie, jak świetnym punktem widokowym jest środek Zatoki Gdańskiej, z której jak na dłoni podziwiać można Gdynię, Sopot i Gdańsk i zrozumieć, czemu Trójmiasto wygląda tak jak wygląda.

Spacer po Gdyni, a potem rejs wycieczkowy naszą motorówką z pokładu której zobaczyć można nasze miasto jak na dłoni, to jedyna możliwość doświadczenia wyrastania miasta z morza. Gdynia to jedyne takie miasto w Polsce, które rośnie i żyje na styku morza z lądem.

Chcecie listę miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć z wody? Proszę bardzo:

1. Marina Gdynia - jedyna taka marina, z której wyjście powoduje że znajdujemy się od razu na otwartych wodach. Nie ma konieczności płynięcia przez kanał portowy, czy rzekę.
2. Port Gdynia - Miejsce gdzie zaczynała się polska emigracja do Ameryki, historyczna stocznia, basen Prezydenta, port Marynarki Wojennej - to tylko część z ciekawych miejsc.
3.Torpedownia Formoza i Babie Doły - część historii z czasów II Wojny Światowej, które były instalacją Tajemniczej Broni Hitlera - tuż obok rakiet V2.
4. Bulwar Nadmorski - dla gdynian coś oczywistego, co przybyszów niezmiernie zaskakuje.
5. Wzgórza klifowe w Redłowie i Orłowie, na szczycie których znajdowały się baterie artyleryjskie -pozostałość okresu powojennego.
6. Klif w Orłowie - pocztówkowa wizytówka Gdyni, co roku inaczej wyglądająca po zimowej walce ze sztormami.

Film na zachętę!

Nie czekaj, dołącz do tych co już tego doświadczyli!
wynajem_motorowki_rib_1wynajem_motorowki_rib_2
Maciek RIBY.PL
Maciek RIBY.PL
Imprezami integracyjnymi, eventami oraz szeroko pojętą tematyką morską zajmuję się od zeszłego wieku :) Morze to moja pasja i przy okazji sposób na życie. W trakcie licznych szkoleń, rejsów, wycieczek przybliżam uczestnikom tematykę morską oraz zarażam miłością do Trójmiasta.