Motorówki RIB - skąd taki pomysł i nazwa?

Nazwa RIB jest akronimem słów Rigid Inflatable Boat i oznacza łódź pontonową ze sztywnym dnem. Tego typu motorówki charakteryzują się dużą dzielnością morską. Ich zachowanie na falach powoduje, że każdy na pokładzie może czuć się bezpiecznie doznając przy tym ekstremalnych emocji. Przyrównując motorówki RIB do samochodów śmiało można stwierdzić, że łodzie RIBy to “morskie terenówki”.

W każdej z marin – Gdynia, Sopot, czy Gdańsk – znaleźć możemy przynajmniej kilka motorówek RIB. Wykorzystywane są w ratownictwie morskim, w wojsku przez takie służby jak Grom, czy Formoza oraz przez osoby prywatne.

Jeśli kiedykolwiek mieliście okazję uczestniczyć w krótkiej przejażdżce po zatoce, czy morzu, niemal na pewno siedzieliście właśnie na pokładzie motorówki RIB. Można je również oglądać podczas regat, gdzie na ich pokładzie znajdują się trenerzy oraz ekipy zabezpieczające imprezy na wodzie.

Jest wiele modeli łodzi RIB. Różnią się długością i szerokością kadłuba, rodzajem silników (zaburtowe lub stacjonarne) oraz zabudową pokładu. Oczywiście im większa motorówka, tym ma większą dzielność morską i może pływać w gorszych warunkach pogodowych.

Niestety motorowodniactwo nie jest tanim sportem. Na zakup średniej wielkości motorówki, czyli o długości 6-7 metrów z jednym silnikiem, przeznaczyć należy około 180-200 tys. złotych.

Oczywiście, żeby przepłynąć się taką motorówką nie trzeba jej zaraz kupować. Zapraszamy do Mariny w Gdyni, Gdańsku, czy Sopocie gdzie znaleźć można nasze łodzie motorowe do wynajęcia i skorzystać z usługi watertaxi. Pływanie motorówką ma też taką przewagę nad pływaniem jachtem, że na pokładzie motorówki nie doskwiera choroba morska. Gdy motorówka płynie z maksymalną prędkością, dynamika jest na tyle duża, że nie czuje się kołysania, które powoduje właśnie chorobę morską!

Motorówka RIB – nasza oferta

Klientów biznesowych zapraszamy do organizacji imprezy firmowej w Gdyni, Sopocie, Gdańsku czy na Półwyspie Helskim, w której możemy wykorzystać właśnie motorówki RIB. Gwarantujemy fantastyczne przeżycia.

POLECAMY FILM NAKRĘCONY RAZEM Z EKIPĄ TRÓJMIASTO.PL