Zima gości w Marinie Gdynia - RIBY.PL | Rejsy i przejażdżki motorówkami. Wycieczki łodzią motorową
Świąteczne Życzenia z pokładu motorówki
23 grudnia 2013
Certyfikat członka załogi – żeby nas zapamiętać!
8 lutego 2014
Pokaż wszystkie wpisy

Zima gości w Marinie Gdynia

W zasadzie zima nie jest ostra. Tak naprawdę to pierwsze prawdziwe mrozy. Śnieg co prawda jest już brudny i nie ma go za wiele, ale w na stokach działają armatki śnieżne, a nad morzem dokazuje żywioł. Dobry zimowy sztorm i Marina w Gdyni wygląda jakby na około szalały śnieżyce i siarczyste mrozy. Ze świecą szukać osoby, która chętnie wsiadła by na pokład jednej z naszych motorówek RIB. Przyznam się szczerze, że i nam trudno sobie wyobrazić wodowanie motorówki.

Choć udało nam się już pływać w gorszych warunkach. Wystarczy przypomnieć, gdy zabezpieczaliśmy zimową Ekspedycję Wisła  Marka Kamińskiego. Motorówką RIB płynęliśmy za Markiem w ponad 20-sto stopniowym mrozie. Na brzegu były spiętrzone kry, wysokie na kilka metrów. Szczytem wszystkiego było, gdy po nocy spędzonej w Nowym Dworze Mazowieckim musieliśmy odśnieżać motorówkę z ogromnej ilości śniegu. Trzymaliśmy się, bo Marek Kamiński sprawiał wrażenie, że takie temperatury to norma i nie rozumie czemu nam zimno. Ale gdyby zadzwonił do nas ponownie, chwili byśmy się nie zastanawiali 🙂

zabezpieczenie ekspedycji wisla

Maciek RIBY.PL
Maciek RIBY.PL
Imprezami integracyjnymi, eventami oraz szeroko pojętą tematyką morską zajmuję się od zeszłego wieku :) Morze to moja pasja i przy okazji sposób na życie. W trakcie licznych szkoleń, rejsów, wycieczek przybliżam uczestnikom tematykę morską oraz zarażam miłością do Trójmiasta.