Rejs motorówką - poznaj Trójmiasto z zupełnie nowej perspektywy - RIBY.PL | Rejsy i przejażdżki motorówkami. Wycieczki łodzią motorową
Rejs motorówką – poznaj Trójmiasto z zupełnie nowej perspektywy
Wynajem motorówki
4 stycznia 2016
Rejs motorówką z Gdyni do Sopotu po Zatoce Gdańskiej
Wynajem motorówki to pomysł na najlepszą imprezę firmową
10 lutego 2016
Pokaż wszystkie wpisy

Rejs motorówką – poznaj Trójmiasto z zupełnie nowej perspektywy

Rejs motorówką Gdynia Sea TowerParzący w stopy piasek, przygrzewające słońce i lekki chłód przypływający z każdą morską falą. Właśnie tak większość z nas wyobraża sobie wakacje nad morzem, z wiecznie dopisującą pogodą, rojem turystów na plaży, pokrzykującymi sprzedawcami lodów i chłodnych napojów. Dla kogoś, kto lubi aktywny wypoczynek i dla kogo leżenie kilku godzin w słońcu niekoniecznie jest wymarzoną atrakcją, w Trójmieście czeka coś zupełnie innego. Zapomnijcie o kilkuminutowej przejażdżce popularnym „bananem” i o wywrotce kilkadziesiąt metrów od brzegu. Dzisiaj ogromną atrakcją staje się rejs motorówką, który pozwala nie tylko na przeżycie fantastycznej przygody i zmaganie się z rosnącą adrenaliną. Rejsy to również niepowtarzalna okazja, aby poznać Trójmiasto z nowej perspektywy – od strony morza, które dzięki naszym przejażdżkom przestanie być już tylko wielką wodą, a zacznie być kawałkiem naszej polskiej historii.

Wycieczki wodne dla każdego

Dlaczego wynajem motorówek, by to z ich pokładów podziwiać linię brzegową Trójmiasta – ze wszystkimi jej atrakcjami – kierowany jest do wszystkich turystów, a nie tylko do tych, którzy cenią sobie adrenalinę i olbrzymie emocje? Przecież motorówki mogą rozwijać sporą prędkość, a przeszywanie fal z rozbryzgującą się dookoła wodą wcale nie musi być atrakcyjne dla każdego wycieczkowicza. Nie można jednak zapominać, że rejs motorówką z Gdańska do Gdyni lub Sopotu (albo w dowolnej wręcz konfiguracji), to nie tylko szybkość, morskie fale i piosenkowy wiatr we włosach. To również fantastyczna możliwość podziwiania Trójmiasta z takiej perspektywy, jakiej nie uzyska się za pomocą żadnego innego środka transportu.

I nie mówimy tu już tylko o samym widoku tysięcy turystów na plaży, możliwości obejrzenia sopockiego mola z drugiej strony czy podziwiania panoramy Trójmiasta z perspektywy morza. Rejs motorówką Gdańsk pozwala na obejrzenie tego, co okiem turysty przechadzającego się lądem jest niemożliwe: statków wpływających do portów, pracy w dwóch wielkich stoczniach, kontenerowców czających się w Zatoce Gdańskiej i czekających na wyładunek. Nie można też zapomnieć o emocjach, jakie towarzyszą podczas takiego rejsu: z jednej strony ogromny przestwór Bałtyku, który rozlewa się aż po horyzont, z drugiej z kolei kontrastowa bliskość brzegu, na którym tętni turystyczne życie i gdzie króluje zgiełk i hałas wielkiego miasta.

Alternatywa dla nudy Rejs motorówką Gdynia Sea Tower

Wyjeżdżając nad morze zwykle staramy się, by nasz urlop trwał jak najdłużej, a przy okazji modlimy się również o doskonałą pogodę. Ale co z przypadkami, gdy kolejne dni mijają tak samo, plaża przestaje już zachwycać z powodu ciągłego tłoku, a my się zwyczajnie zaczynamy nudzić? Wtedy alternatywą okazują się właśnie motorówki, ich wynajem oraz możliwość skorzystania z góry zaplanowanych rejsów, które odbywają się standardową trasą wzdłuż linii brzegowej Trójmiasta lub – na życzenie klientów – w pierścieniu Zatoki Gdańskiej. Ta druga trasa pozwala zwiedzić nie tylko Gdańsk, Gdynię i Sopot, ale również zahaczyć o Hel ze słanym fokarium. To najdalej wysunięta część Półwyspu Helskiego, przez wielu  popularnie uznawana końcem całej Polski.

Niezależnie jednak od wybranego wariantu można być pewnym, że nie będziemy narzekać na nudę. Wycieczki motorówkami zaplanowane są w sposób przemyślany; sam rejs nie trwa kilkudziesięciu minut i nie jest zwykłym przepłynięciem z miejsca na miejsce: opowiadamy o tym, co właśnie mijamy, przybliżamy historię miejsc lub budynków, które w danej chwili doskonale widać. Podczas podróży możemy zobaczyć między innymi ujście Martwej Wisły, Westerplatte, Ptasi Raj (rezerwat dla ptaków), stocznie, port jachowy w Stogach, doskonalą panoramę Starego Miasta w Gdańsku a także zabytkową twierdzę Wisłoujście. Korzystając z naszej oferty masz pewność, że nie będzie to zwykła przeprawa water taxi, ale profesjonalne zwiedzanie, uwieńczone równie profesjonalnymi opowieściami i niebanalnym sposobem podejrzenia Trójmiasta i Półwyspu Helskiego z zupełnie nowej strony.

[DKB url=”https://wycieczki.riby.pl” color=”#1d70b7″ text=”Rejsy motorówkami Sopot, Gdynia, Gdańsk” title=”Propozycje rejsów motorówką po Zatoce Gdańskiej” type=”” style=”” height=”20″ width=”400″ opennewwindow=”yes” textcolor=”#ffffff”]

Sto procent bezpieczeństwa

Jak przy każdej wodnej przeprawie, podczas rejsów zachowywane są maksymalne środki bezpieczeństwa. Nie oznacza to tylko tego, że każdy z uczestników zakłada kamizelkę ratunkową; przed wypłynięciem w morze udzielane są również szczegółowe instrukcje co do tego, jak należy się zachować na pokładzie motorówki, jakich rzeczy kategorycznie robić nie wolno i jakie są konsekwencje nieodpowiedniego zachowania. Ze względów bezpieczeństwa noszenie zapiętej kamizelki jest obowiązkowe – nawet wtedy, gdy motorówka porusza się bardzo blisko brzegu lub na mieliznach (te występują głównie w okolicy Półwyspu Helskiego).

Dzięki bardzo poważnemu traktowaniu zasad bezpieczeństwa, organizowane przez nas rejsy motorówkami nie kończyły się żadnymi poważnymi wypadkami. Z tego też względu ofertę kierujemy do wszystkich chętnych turystów: nie tylko znawców morza i miłośników wielkiego Bałtyku, nie tylko do osób potrafiących pływać i radzących sobie w wodzie, ale również do tych, którzy z morzem nie mieli za wiele do czynienia i których przed skorzystaniem z rejsu powstrzymywała jedynie niepewność co do bezpieczeństwa takiej wyprawy.

Maciek RIBY.PL
Maciek RIBY.PL
Imprezami integracyjnymi, eventami oraz szeroko pojętą tematyką morską zajmuję się od zeszłego wieku :) Morze to moja pasja i przy okazji sposób na życie. W trakcie licznych szkoleń, rejsów, wycieczek przybliżam uczestnikom tematykę morską oraz zarażam miłością do Trójmiasta.