Wynajem motorówki | Wycieczki i rejsy motorówkami RIBY.PL
Artykuł o naszych motorówkach i firmie
Film z motorówki nakręcony przez Trójmiasto.pl
17 sierpnia 2014
Rejs motorówką Gdynia Sea Tower
Rejs motorówką – poznaj Trójmiasto z zupełnie nowej perspektywy
23 stycznia 2016
Wynajem motorówki dla grupy SopotPo pierwsze wynajem motorówki, to określenie lądowe. W nomenklaturze motorowodnej mówić się powinno czarter motorówki. Jednak z uwagi na potrzebę bycia zrozumianym przez jak największą rzeszę naszych klientów, zostańmy więc przy określeniu wynajmu motorówki.

Planując wynajem motorówki, należy zastanowić się z kim i gdzie chcemy płynąć.

Nasze motorówki RIB zabierają na pokład od 8 osób w górę. Oczywiście można na przejażdżkę motorówką wybrać się samemu, ale ponieważ tego typu emocje fajniej przeżywać w grupie i do tego koszt czarteru motorówki rozkłada się na większą ilość osób warto zadbać o większą grupę.
  Wynajem motorówki w Gdańsku na STarym mieście
Stacjonujemy w Marinie w Gdyni i czas pływania rozpoczynamy liczyć od momentu wypłynięcia z Gdyńskiej Mariny do czasu powrotu do niej. Oznacza to, że wspólny rejs motorówką warto zaplanować z Gdyni i zakończyć go w Gdyni. Dla wynajmu motorówki dłuższego niż jedna godzina podobna zasada obowiązuję dla Sopotu. To znaczy, że jeśli zaplanujemy początek rejsu motorówką w Sopocie i popłyniemy w rejs dłuższy niż jedna godzina, możemy zakończyć rejs w Sopocie bez dodatkowych kosztów związanych z dopłynięciem do i z Gdyni.
Warto również mieć na uwadze, że nie wynajmujemy motorówek na rejsy krótsze niż jedna godzina.
Opłata za wynajęcie motorówki uwzględnia koszt łodzi, wszelkiego sprzętu, paliwa oraz pracy sternika (nie wynajmujemy łodzi bez sternika).
W zależności od czasu i budżetu możemy zaplanować odwiedzenie rozmaitych części Zatoki Gdańskiej, kanałów portowych Gdańska, Sopotu, Gdyni, możliwość opłynięcia Wyspy Sobieszewskiej, odwiedzenie Mierzei Rewskiej, czy wybrania się na wycieczkę wzdłuż Półwyspu Helskiego.
wyscig_wycieczkowcow_po_MotławieWszystkie ciekawsze miejsca przedstawiliśmy na naszej stronie https://wycieczki.riby.pl, którą dedykowaliśmy tym którzy zastanawiają się na jaką wycieczkę można wybrać się motorówką RIB. Polecamy trasę, w ramach której można zwiedzić Trójmiasto od strony wody. Zwiedzanie Gdańska, Sopotu i Gdyni w dodatku ze sporą dawką adrenaliny.
Ciesząca się dużą popularnością wycieczka trwająca jedną godzinę, to wycieczka motorówką z Gdyni, do Orłowa (gdzie można podziwać molo w Orłowie, Klif Orłowski oraz pozostałości po Baterii Artyleryjskiej , a następnie wzdłuż portu Gdynia do Torpedowni Babie Doły – pozostałości działań Kriregsmarine w czasie II Wojny Światowej. Z tego miejsca wracamy do gdyńskiej mariny. Co ważne, w trakcie całej wycieczki opowiadamy o historii naszego regionu oraz wszelkich marynistycznych ciekawostkach. Przy odrobinie szczęścia oraz w trakcie letniego sezonu można w Porcie podziwiać jedne z większych wycieczkowców na świecie.
Maciek RIBY.PL
Maciek RIBY.PL
Imprezami integracyjnymi, eventami oraz szeroko pojętą tematyką morską zajmuję się od zeszłego wieku :) Morze to moja pasja i przy okazji sposób na życie. W trakcie licznych szkoleń, rejsów, wycieczek przybliżam uczestnikom tematykę morską oraz zarażam miłością do Trójmiasta.